Проект ESTMAP

ESTMAP_logo Проект ESTMAP (Energy Storage Mapping and Planning) присвячено створенню бази даних поточного, передбачуваного і майбутнього потенціалу для підземного зберігання енергії в Європі.Проект ініційований Асоціацією геологічних служб Європи (АГСЄ) і буде виконуватись консорціумом науково-дослідних установ Європейського Союзу, до числа яких входить низка геологічних служб.
Зокрема, до числа основних учасників проекту входять геологічні служби Нідерландів, Франції та Чехії. Геологічні служби інших країн Європи, таких як Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Молдова, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Фінляндія, Хорватія, Швейцарія, і навіть Туреччина, братимуть участь у проекті на підрядних засадах.

Проект розпочався у грудні 2014 р. і розрахований на два роки із завершенням робіт у грудні 2016 р. У рамках проекту передбачається збирання геологічної інформації та формування відповідних просторових баз даних по об’єктах підземного зберігання енергетичної сировини, в тому числі нафти і газу, водню, теплоносіїв, стиснутого повітря, тощо. Згідно рішення НТР Держгеонадр від 16.12.2013 р., протокол № 73, виконання робіт такого роду доручено ДНВП «Геоінформ України». На підставі листа Держгеонадр України від 08.08.2014 р. № 11264/01/10-14, Виконавчий Комітет АГСЄ на засіданні 20 жовтня 2014 р. (лист АГСЄ від 29.10.2014 р. № 2014/1264) погодився з тим, що вирішення інформаційних та інших питань в рамках асоційованого членства Держгеонадр в АГСЄ та пов’язаних з цим зобов’язань буде здійснювати ДНВП «Геоінформ України».

Пропозиція ДНВП «Геоінформ України» взяти участь у проекті ESTMAP отримана під час наради контактних осіб АГСЄ (м. Брюссель, 3-4 лютого 2015 р.) від керівництва консорціуму (С.Ван Гессель, координатор проекту, керівник експертної групи АГСЄ з питань енергетики, Геологічна служба Нідерландів). Участь ДНВП «Геоінформ України» у проекті ESTMAP здійснюється на засадах договору підряду з Геологічною службою Франції (спів-керівник проекту). Координація робіт проводиться в Центрі міжнародного співробітництва (директор – д.г.-м.н. Б.І.Малюк, контактна особа в АГСЄ). Інформацію для проекту підрядникам буде необхідно готувати у тих самих форматах, за тою ж схемою і з використанням того самого програмного забезпечення, яке розроблено в рамках іншого проекту, ініційованого АГСЕ – Minerals4EU (створення системи моніторингу мінерально-сировинної бази Європи), у якому ДНВП «Геоінформ України» нині бере участь на засадах оперативного співробітництва з Геологічною службою Норвегії.