Державна експертиза звітів

Державна експертиза звітів щодо результатів геологічного вивчення надр, а також інших геологічних матеріалів

Термін дії спеціальних дозволів обмежений, і рано чи пізно настає необхідність продовження його дії. Відповідно до чинного законодавства (Постанова КМУ від 30.05.11р. №615) для продовження дії спецдозволу, крім інших документів, до Держгеонадр необхідно надати позитивний висновок експертизи звітів результатів геологічного вивчення надр, а також інших геологічних матеріалів. Такий висновок повинен бути підготовлений відповідним чином уповноваженим підприємством. ДНВП «Геоінформ України» має акредитацію для проведення такої експертизи. Спеціалісти нашого підприємства мають значний досвід у виконанні подібних робіт і виконають експертизу щодо вуглеводнів, твердих горючих корисних копалин, металічних корисних копалин, неметалічних корисних копалин, підземних вод і лікувальних грязей. Вартість робіт з проведення експертизи і підготовки висновку складає від 30 тис. грн. і залежить від виду корисної копалини, розміру родовища (ділянки надр), обсягу запасів, комплексності родовища. Орієнтовний термін виконання робіт – 20 робочих днів.

Складання висновків щодо доцільності розподілу запасів корисних копалин

Переважна більшість родовищ, які зараз розробляються, була розвідана ще в радянський час, відповідно, умови, на яких були визначені запаси, могли суттєво змінитися. Може скластися ситуація, при якій об’єкт необхідно розділити на частини із суто технологічних і економічних міркувань, щоб мати можливість отримати спеціальний дозвіл лише на ділянку родовища із запасами, які можливо і доцільно видобувати. Суттєвим міркуванням є і можливість не переплачувати за запаси, які видобуті не будуть.

ДНВП «Геоінформ України» є зберігачем архівний фонд геологічних матеріалів, які дозволяють якісно і ґрунтовно вивчити питання доцільності розподілу запасів корисної копалини і надати відповідний висновок. Досвідчені спеціалісти підприємства протягом 20 робочих днів здатні виконати цю роботу. ЇЇ вартість складає від 20 тис. грн. залежно від складності і комплексності родовища а також від обсягів матеріалів, які необхідно опрацювати. Витрати на таку роботу за рахунок оптимізації запасів дозволяють зекономити набагато суттєвіші кошти при оплаті спеціального дозволу.